Вибропрессовое виробництво

Бізнес в сфері виробництва тротуарної плитки, бордюрів, блоків методом вібропресування.

В сьогоднішніх реаліях одним з основних умов, яке обов'язково має бути дотримано при відкритті будь-якого нового виробничого бізнесу - це досягнення оптимального співвідношення ціна-якість при виробництві своєї продукції. При такому підході ваш бізнес може стати прибутковим і успішним.

Дані умови застосовуються і до бетоноформувального виробництва тротуарної плитки, бордюрів і блоків методом вібропресування, що дозволяє перетворити отриманою продукцією будь-яку вулицю, ділянку, або ціле місто, надавши зовсім інший естетичний вигляд.


На даний момент ринок бетонних виробів наповнений одноманітним товаром, невисокої якості. Крім того, сьогодні покупця вже не влаштовує стандартна одноманітна сіра продукція.


Особливим попитом у покупців сьогодні, з естетичної точки зору, користується продукція, у виробництві якої використовуються високоякісні білі цементи.

Дана продукція, в процесі виробництва якої використовуються різні пігменти, має дуже великий діапазон кольорів, а в поєднанні з шорсткою поверхнею бетонного блоку, отриманого на спеціальному верстаті (спліттері), і «свіжим поглядом» грамотного дизайнера, що вміло підбирає комбінації різних кольорів, форм і поверхонь - дають приголомшливі шанси стати безперечним лідером у своїй ніші.

Але для виробництва такої бетонної продукції, яка матиме значну перевагу на ринку збуту і однозначно дуже затребувана - необхідно мати обладнання, що дозволяє здійснити настільки цікаві варіації в надаванні зовнішнього вигляду, при цьому маючи високі якісні характеристики.


Устаткування, закуплене на першій хвилі оновлення виробничих активів на початку 90-х років, вже морально, технологічно і фізично застаріле, зношене, і вже себе вичерпало і нерентабельне у використанні.

Природно, що таке обладнання потребує заміни на нові, високопродуктивні, повністю автоматизовані сучасні системи, що дозволяють здійснювати повний цикл робіт: від формування окремих бетонних виробів, до камер набору первинної міцності і установок по доданню виду «старіння», порізки, розколювання, або відмивання готової продукції. Причому, для керування таких автоматизованих комплексів обладнання потрібно всього 2-3 висококваліфікованих фахівця в зміну.


Таке вібропресове обладнання виробляє австрійська компанія AME GmbH.


Трохи детальніше про деякі конфігурації автоматизованих ліній від AME.


Вібропресова лінія AME Economy Line, основою якої є вібропресова установка AMEthyst 1000, має в своїй конфігурації пакетувальник і мінімум допоміжного обладнання - виробляє за одну робочу зміну (7-8 годин) до 1 200 м2 тротуарної плитки і до 4 000 дорожніх бордюрів.

Таке обладнання найчастіше можна зустріти у великих і середніх дорожньо-будівельних компаній, які раціонально використовують свій потенціал в міжсезоння, так як воно має найкращий показник співвідношення інвестиції-собівартість виробів. Також дане обладнання активно використовують окремі представники малого і середнього бізнесу, або ті, хто тільки починають свій розвиток в напрямку виробництва бетонних виробів.


Серії вібропресових ліній AME High Line є більш потужними, оснащеними, і навіть роботизованими. Продуктивність таких комплексів по плитці може сягати до 2 200 м2 за зміну або ж 6 400 шт дорожніх бордюрів.


На такому обладнанні можна виготовляти не тільки плитку, бордюри, всілякі блоки для стін (наприклад, повнотілі і пустотілі стінові блоки з традиційного бетону, керамзитобетонні блоки всіх розмірів, включаючи і блоки з жорсткими пінопластовими вставками, тирсобетонні блоки), а також спеціальну дренуючу бруківку.


Для виготовлення тирсобетонних блоків (HolzBeton), які також користуються великою популярністю на ринку - компанія АМЕ розробила повністю новий виробничо-технологічний комплекс.


Розглядаючи аспект якості готової бетонної продукції необхідно враховувати як технічні, так і естетичні характеристики отриманої продукції. Наприклад, тротуарна плитка, виготовлена ??на вібропресовому устаткування AME більш міцна і має більш тривалий термін експлуатації, ніж тротуарна плитка, отримана за технологією вібролиття.

Вироби, отримані за технологією вібропресування мають низьку водопроникність, високу морозостійкість, високу стійкість до перепадів температур і до негативного впливу атмосферних опадів, завдяки застосуванню бетонів з низьким вмістом в ньому води і цементу.

Шорстка поверхня такої плитки дозволяє використовувати її при мощенні тротуарів, зупинок громадського транспорту, підлог складських приміщень.


Таким чином, підбираючи необхідне обладнання в даному сегменті, потрібно дотримуються «правильної» економії, орієнтуючись на його високу продуктивність і мінімальний час циклу, що забезпечує мінімальну собівартість при отриманні максимального прибутку.